קידוח בורות ספיגה

בכדי שנוכל לנקז את הביוב את מי הגשמים בצורה מסודרת אל מערכת הביוב או אל קרקעית האדמה יש צורך לבצע קידוח בורות ספיגה.
קידוח בורות ספיגה מאפשר לנו להתחבר אל צינורות הבניין אשר מנתבים ומנקזים את שפכי הבניין. השפכים הללו עוברים בהדרגה מבור הספיגה אל הקרקע ועד למי התהום, לשם כך, לא מטייחים את בורות הספיגה, על מנת שהאדמה תוכל לספוג את המים ואת השפכים. כאשר אנו באים לבצע קידוח בורות ספיגה יש צורך לבצע את הקידוח עצמו בעומק אדמה אשר נע בין 6 מטרים ל 10 מטרים.
קידוחי בורות ספיגה מתאימים בדרך כלל לבניינים בהם אין חיבור למערכת הביוב העירונית, או לפארקים ומבנים ציבוריים. קידוחי בורות ספיכה מאפשרים למי השפכים ולמי הגשם לחלחל אל מי התהום ואף מאפשר לנו למנוע הצפות.
כיום, כמעט ולא מקובל לבצע קידוח בורות ספיגה כתחליף למערכת הביוב, מאחר וחילחול השפכים מזהם את הסביבה, אך לעיתים, זהו מצב הכרחי מאחר ואין תחליף אחר. בדרך כלל, במקרים מסוג זה בתחתית בור הספיגה נמקם אבנים על מנת למנוע חילחול של מוצקים.
מאחר ובורות ספיגה שאינם מתחברים למערכת הביוב נחשבים למזהמים, ביצוע של קידוח בורות ספיגה יהיה למטרת התחברות אל מערכת הביוב העירונית או המרכזית.
כמו כן, קידוח בורות ספיגה בבתים פרטיים מאפשר מניעה של הצפת הגינה במי גשמים, ועל כן, במרבית הבתים הפרטיים אנו נצא בורות ספיגה לייעוד מסוג זה.
קידוח בורות ספיגה מתבצע על ידי קידוחי קרקע, כאשר טרם הקידוח עצמו, יש לערוך בדיקה לגבי סוג האדמה במקום וכן מיקומו של הבור, עומקו וקוטרו. להיבטים אלו ישנה חשיבות רבה, מאחר והם יכולים לעזור למנוע הצפות וכן לאפשר לנו להתחבר ביתר קלות אל מערכת הביוב העירונית.
קידוח בורות ספיגה הינו חלק מכלל המבנה, המאפשרים מניעה של הצפות באיזורי הגינה, או בחנייה הפתוחה ובכך מעלים את איכות החיים של תושבי המבנה.
קידוח בורות ספיגה הינו הכרחי, על מנת לאפשר ניקוז יעיל ואסתטי של הביוב ושל מי הגשמים. כאשר מבצעים קידוח בוקות ספיגה חשוב מאוד לתת את הדעת לגבי מיקומם ביחס אל המבנה.
חברת "אלברט- קידוחי קרקע ויסודות", מבצעת קידוח בורות ספיגה במקצוענות ובמיומנות, תוך דגש על בטיחות ויעילות העבודה. הניסיון הרב שצברה החברה בתחום קידוחי הקרקע, מאפשר לה לבצע כל סוגי קידוחי קרקע והנחת יסודות בצורה המקצועית ביותר.

לחץ כאן לאתר הבית