קידוחי בנטונייט

קידוחי בנטונייט הינם קידוחים אשר משמשים אותנו לצורך ביסוס של המבנה בקרקע שהיא רכה יחסית. קרקע רכה עלולה לגרום לסכנה של קריסה בעת ביצוע עבודת הבנייה, או לאחר הקמת המבנה. לשם כל, יש צורך לבצע קידוחי בנטונייט המאפשרים לנו להפוך את מקום הבנייה לבטוח.
קידוחי בנטויינט נעשים על ידי שימוש בחומיר הבנטונייט, שהוא חומר מינראלי הכולל בתוכו תרכובות של נתרן וסידן. לבנטונייט יש כוח איטום וספגה גדול מאוד ועל כן הוא מאפשר לתמוך את הכלונסאות במקרים בהם האדמה באתר הבנייה רכה או בעייתית.
על מנת לבצע קידוחי בנטונייט יש צורך לקחת את חומר הבנטונייט, המגיעה בתצורה של אבקה ולערבב אותו ביחד עם מים. המים עם הבנטונייט יוצרים תרכובת סמיכה אותה יש לצקת אל תוך הקרקע שנחפרה. כאשר הבנטונייט נוגע בקרקע, הוא אוטם אותה ולא מאפשר לה לזלוג או לקרוס אל תוך הכלונסאות אותם נניח בהמשך העבודה.
לאחר שמבצעים קידוחי בנטונייט ניתן להניח את הכלונסאות העשויות פלדה או ברזל אחר, ולצקת את הבטון עליהן. בשלב מאוחר יותר, הבנטונייט יצוף על גבי הבטון, ואותו ניתן יהיה לאסוף.
מאחר וישנה חשיבות גבוהה מאוד לעמידות הכלונסאות, קידוחי בנטונייט מאפשרים לנו להציב ולבנות מבנים כמעט בכל סוגי הקרקעות. כאשר מדובר בקרקע רכה, חובה עלינו לערוך קידוחי בנטונייט על מנת להבטיח את יציבות ועמידות המבנה לאורך שנים רבות, ללא חשש לקריסה של המבנה כולו או שקיעתו בתוך הקרקע.
על ידי ביצוע של קידוחי בנטונייט אנו יכולים להיות בטוחים בעמידותו של המבנה בכל קרקע נתונה.
תעשיית הבנייה משתמשת בקידוחים מסוג קידוחי בנטונייט במקומות בהם הקרקע רכה, מתפוררת או בקרקעות הסמוכות לאזורי מים. בדרך כלל, קידוחי בנטונייט יבוא ביחד עם קידוחי כלונסאות, אשר מאפשרים הקשחה של הקרקע על מנת למנוע את זליגתה אל תוך הכלונסאות עצמן ולמנוע מפולות של האדמה.
קידוחי בנטונייט מהווים את אחד מן השלבים הקריטיים בעת ביסוס של כל מבנה. עבודות הקידוח הן אלו אשר מעניקות לנו את היציבות והאיתנות של עמידת המבנה בעומסי המשקל הכבדים לאורך שנים רבות.
חברת "אלברט קידוחי קרקע ויסודות" מתמחה בכל סוגי הקידוחים, ביניהם, קידוחי בנטונייט. צוות העובדים מיומן ומנוסה בסוגי קידוח שונים למטרות של בנייה והנחת יסודות. המכשור המתקדם וכן החומרים האיכותיים, מאפשרים להניח יסודות איתנים ויציבים לאורך שנים רבות.

לחץ כאן לאתר הבית